Reklama
Reklama

Wejdziemy do muzeum za darmo... "na receptę"

fot. lednicamuzeum.pl
fot. lednicamuzeum.pl

Receptę można zrealizować tylko jednego dnia.

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, a tegoroczne zalecenia skupiają się na zachęcaniu do kontaktu z naturą i codziennego dbania o higienę psychiczną. Swój pomysł ma też Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

"W niektórych miejscach, jak na przykład w Belgii, muzea i lekarze współpracują, aby wspierać osoby cierpiące na depresję, przepisując im wizyty w muzeach jako formę terapii. Zainspirowani tą ideą postanowiliśmy zorganizować akcję Muzeum na receptę. Jednak w naszym przypadku nie trzeba odwiedzać terapeuty_ki czy lekarza_ki, aby otrzymać stosowną "receptę". Sami możecie wybrać swoje własne środki zaradcze: tysiącletnie eksponaty, wystawę malarską czy piękną historyczną przestrzeń Ostrowa Lednickiego" - informują przedstawiciele Muzeum.

Jak zdobyć tę ,,receptę"? Jak przekazano, będzie dostępna w wyznaczonych miejscach, takich jak Biblioteka Pedagogiczna w Gnieźnie, Centrum Kultury EsTeDe oraz w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Gnieźnie. Ponadto, można ją pobrać ze strony internetowej www.lednica.pl, następnie wydrukować. Każda osoba, która przedstawi "receptę", będzie miała bezpłatny wstęp, a datą realizacji "recepty" jest 10 października.

"Wierzymy, że ważne jest skupienie się na zwalczaniu przyczyn, a nie skutków różnych dolegliwości. Dlatego zamiast tradycyjnej recepty medycznej, proponujemy "receptę" społeczną, która zachęca do odwiedzenia muzeum. Współczesne muzea to nie tylko miejsce przechowywania i eksponowania zabytków, ale także przestrzeń, która zapewnia dobre samopoczucie, zwłaszcza dzięki działalności edukacyjnej" - dodają muzealnicy.

Akcja ma na celu zachęcenie osób, które być może borykają się z izolacją i samotnością do wyjścia z domu i odwiedzenia miejsca, w którym mogą oderwać się od codziennej rutyny.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro