Reklama

Śmiertelne pobicie przy sklepie. 20-latek usłyszał zarzut zabójstwa

fot. Kościan112.pl
fot. Kościan112.pl

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w powiecie wolsztyńskim.

Jak informowaliśmy w sobotę wieczorem, cytując między innymi lokalne media, do tragicznych zdarzeń doszło w miejscowości Nowa Wieś w powiecie wolsztyńskim. W okolicach miejscowego sklepu doszło do awantury z udziałem dwóch mężczyzn. Nagle jeden z uczestników miał uderzyć drugiego, który upadł na ziemię i nie dawał oznak życia. Pomimo prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej 45-letniego mieszkańca powiatu wolsztyńskiego nie udało się uratować. Również w sobotę informowano o zatrzymaniu dwóch mężczyzn - biorącego udział w zajściu i jego znajomego. Mężczyźni sami wrócili na miejsce zdarzenia - byli pod wpływem alkoholu - starszy miał 1,6, a młodszy prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak już informowaliśmy18-latek po przesłuchaniu wyszedł dziś na wolność.

Dziś o nowych ustaleniach informuje portal wolsztyn.naszemiasto.pl. Jak przekazano, asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie dementuje informacje, jakie pojawiają się w internecie, że ofiara została uderzona butelką. Podkreślił, że "nie użyto żadnego przedmiotu".

Wiadomo, że 20-latek został w poniedziałek przesłuchany. "Usłyszał zarzut zabójstwa, za który grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności" - mówi asp. sztab. Adamczyk. Dodał, że w trakcie awantury uderzony został jeszcze jeden mężczyzna, ale nic poważnego mu się nie stało. "Za to przestępstwo 20-latek usłyszał zarzut spowodowania średniego lub lekkiego uszczerbku na zdrowiu" - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
29.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro