Reklama

Ogromne korki na dojazdach do ronda Rataje i przed wjazdem do CH Posnania. To przez "wprowadzone opłaty za parkowanie"?

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Sprawdziliśmy, co może powodować wzmożony ruch.

O sytuacji informuje nasza Czytelniczka. "Chciałabym poruszyć temat absurdalnego wprowadzenia opłat za parkowanie w CH Posnania. Rozumiem to, że ludzie próbowali zostawiać swoje samochody, aby nie płacić za parkingi w dni powszednie Jednakże prowadzenie opłat za parkowanie w tym centrum handlowym całkowicie uniemożliwia skorzystanie z usług tego centrum w weekendy. Już od Kinepolis generują się ogromne korki na wszystkich pasach dojazdowych do ronda Rataje przez korek do Posnanii... przy wyjeździe Jeszcze większy dramat może można byłoby wprowadzić jakiś dialog z władzami centrum handlowego, bo ludzie rezygnują i odjeżdżają jak widzą ten cyrk z biletomatami" - napisała. "Żeby w ogóle wjechać do tej galerii to trzeba najpierw minimum 40 minut stać w tych korkach a później podobna ilość czasu na wyjazd w korkach" - dodała. O zakorkowanej ul. Bolesława Krzywoustego informuje nas też Czytelnik - "Wjazd do Posnanii zakorkowany na amen" - pisze wysyłając zdjęcia.

Zapytaliśmy przedstawicieli CH Poznania. Jak się dowiadujemy na terenie centrum nie wydarzyło się nic niepokojącego. "Mamy wzmożony ruch, podobnie jak bywa to w każdy weekend. Kolejnym czynnikiem jest pogoda, która nie tylko wpływa na gorsze warunki jazdy na ulicach, ale też nie zachęca do spacerów i sprawia, że frekwencja w takich miejscach jak nasze może być większa" - mówi nam Martyna Walczak, rzecznik CH Posnania. "Ponadto właśnie rozpoczęła się loteria w związku z 7. urodzinami naszego centrum. Co również sprawia, że ruch w CH Posnania jest dziś większy" - dodaje i wskazuje, że nie chodzi płatne parkowanie.

Przypomnijmy, zmiany zaszły tu od 21 sierpnia. Na wjazdach opuszczono szlabany. Teraz osoby, które wybierają się do obiektu autem i spędzą tu więcej niż 3 godziny, muszą zapłacić za parkowanie. 4 bezpłatne godziny mają klienci kina Helios oraz posiadacze aplikacji Posnanii. Po darmowym okresie godzina postoju kosztuje 5 złotych.

Posnania od początku podkreślała, że zmiana ma na celu zapewnienie klientom komfortowych warunków do robienia zakupów. Centrum handlowe liczyło, że dzięki wprowadzeniu opłaty z parkingu znikną auta mieszkańców i pracowników okolicznych osiedli i biur, którzy zostawiali tam pojazdy nawet na kilkanaście godzin blokując tym samym miejsca dla klientów obiektu.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro