Reklama

Leśne klimaty przed katedrą. Będą drapieżne ptaki, darmowe sadzonki i degustacja dań z dziczyzny

Ubiegłoroczny festyn. | fot. Maciej Kopiński
Ubiegłoroczny festyn. | fot. Maciej Kopiński

Wszystko w ramach kolejnej edycji Leśnego Pikniku Rodzinnego.

Wydarzenie odbywać się będzie w sobotę w godzinach od 12:00 do 16:00 pod katedrą na Ostrowie Tumskim. Będzie to doskonała okazja dla wszystkich do darmowej degustacji darów lasu oraz różnych dań z dziczyzny. Będziecie mieć również możliwość do spotkania z leśnikami, poznania ich pracy oraz wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych.

"W programie wydarzenia będzie m.in. składanie budek lęgowych i karmników dla ptaków. Z kolei za pośrednictwem gogli VR zobaczycie najpiękniejsze polskie mokradła oraz będziecie mogli wciąć udział w warsztatach z klonowania i szczepienia roślin. Dowiecie się, jak zakładać łąki kwietne i retencjonować wodę. Jak również, jak bezpiecznie zbierać grzyby oraz jak skutecznie i prawidłowo usunąć kleszcza" - informują organizatorzy. Zapowiadają też spotkanie z policyjnym rysownikiem, tablica sprawności, alkogogle i pokaz pracy laboratorium daktyloskopijnego oraz liczne konkursy z nagrodami.

"Na stoisku RDLP w Poznaniu będą czekały sadzonki leśnych drzew i krzewów. Ciekawscy świata będą mogli również przyjrzeć się z bliska drapieżnym ptakom, które pojawią się tego dnia na placu pod Katedrą" - dodają.

Na scenie w czasie pikniku zagrają Trębacze Myśliwscy "Echo Wandy" i "Palatium" wraz z zespołem Sounds Good oraz zespół Taraka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro