Reklama

Musimy uratować polską gospodarkę przed PIS

Wywiad z Jackiem Tomczakiem posłem z naszego fyrtla.

Sytuacja wielkopolskich przedsiębiorców się pogarsza dlaczego ?
PIS koszty populistycznych reform przerzuca na przedsiębiorców. Chaotyczne i radykalne zmiany jak w Nowym nie-Ładzie są dla przedsiębiorców powodem wstrzymywania inwestycji a nawet zamknięcia firm. W pierwszym kwartale 2023 zlikwidowało się 150000 firm. Dziś PiS-inflacja, podwyżki podatków, ZUS, składki zdrowotnej i faktyczna recesja od dwóch kwartałów zabijają polską gospodarkę. Przecież ten rząd pomysł podniesienia płacy minimalnej przedstawiał jako sposób na wymuszenie innowacyjności w rodzimych firmach, co świadczy o oderwaniu od rzeczywistości. A w UE czeka 200 miliardów z KPO. Pomysły PiS, aby rozdać pieniądze poszczególnym grupom społecznym, zapewne części ludzi się podoba. Jednakże korzystając z gospodarczej hossy przez wcześniejsze lata należało obniżać podatki i koszty pracy. Trwająca kampania to cywilizacyjny spór o Polskę, jej miejsce w Europie, ale także o przyszłość finansową naszą oraz kolejnych pokoleń. Musimy zrobić wszystko, by po 15 października znowu było normalnie.

W takim razie co Pan planuje zrobić jako poseł ziemi poznańskiej w tej sprawie?
Program, który Trzecia Droga chce po wyborach zrealizować, to ambitna propozycja także dla poznaniaków, którzy słyną z gospodarności i przedsiębiorczości. Emerytura bez podatku, dobrowolny ZUS, poprawa dostępności dla służby zdrowia, wsparcie dla rolnictwa i rodziny, czy wsparcie dla zielonej energii i nowoczesnych technologii to odpowiedź na realne potrzeby ludzi, również w naszym okręgu. Chcę uproszczenia i obniżenia podatków, likwidacji ustawy o CIT, likwidacji podatku Belki oraz wprowadzenia jednego 10% podatku liniowego dla wszystkich przedsiębiorców. Polska gospodarka potrzebuje fachowców, dlatego musimy dofinansować i rozwijać nowoczesne szkolnictwo zawodowe, które będzie kształcić zgodnie z potrzebami rynku. Prowadzącymi dla szkół zawodowych mogą być też izby gospodarcze, rzemiosło i przedsiębiorcy.

Co dokładnie znaczy Dobrowolny ZUS:
Składka zdrowotna nie może być kolejnym ukrytym podatkiem. Jako przedsiębiorca będę walczył o dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców oraz powrót do stałej składki zdrowotnej w pełni odliczanej od dochodu. Podobne rozwiązania wprowadzono w Niemczech. Taka dobrowolność daje także wolność i spowoduje, że odpowiedzialność za swoją przyszłą sytuację finansową spoczywać będzie na samych przedsiębiorcach. Uwolnienie w ten sposób środki dodatkowo wrócą do gospodarki w postaci inwestycji i zwiększenia zatrudnienia. Aby dobre zmiany dla polskiej gospodarki stały się możliwe, musimy oddać głos 15 października.

Materiał KKW Trzecia Droga PSL - PL2050 Szymona Hołowni


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro