Reklama

Poznański szpital ma się rozbudować o nową część. Co może w niej powstać?

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Mowa o szpitalu im. Strusia z ulicy Szwajcarskiej.

W szpitalu im. Strusia sporo się dzieje. Od miesiąca pacjenci mają tu dostęp do rezonansu magnetycznego 3T, a podczas zabiegów urologicznych wykorzystywany jest robót da Vinci. Od miesiąca można tu także korzystać z poradni onkologicznej. Ale to nie wszystko.

W planach jest rozbudowa szpitala. Miałby powstać nowy budynek, w którym zlokalizowane byłyby oddziały geriatrii, a także rehabilitacji neurologicznej i ogólnoustrojowej. - Projekt ma poparcie klubu, jestem przekonany, że tak ważną inwestycję poprze również rada miasta - wyjaśnia Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta.

Rozbudowa miałaby pozwolić pacjentom na przechodzenie rehabilitacji zgodnie z najwyższymi standardami. Powstałby tak bardzo potrzebny oddział zajmujący się seniorami.

Wiadomo, że koszt budowy nowego skrzydła szpitala to około 130 milionów złotych. Szpital chciałby pozyskać dotację na ten cel z Krajowego Planu Odbudowy, ale do dziś Polska nie otrzymała funduszy na ten cel z UE w związku z zastrzeżeniami wobec realizowania kamieni milowych dotyczących praworządności w naszym kraju.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro