Reklama

Budują drogę rowerową w centrum Poznania. Ma znacznie ułatwić życie rowerzystom, ale teraz komplikuje życie kierowców

fot. PIM
fot. PIM

Chodzi o ścieżkę w rejonie Estkowskiego, Wolnica i Solnej.

Jak zaznaczają Poznańskie Inwestycje Miejskiej, prace związane z budową drogi rowerowej są już coraz bardzo zaawansowane. - Wykonawca zakończył układanie nawierzchni bitumicznej na uczęszczanym skrzyżowaniu ulic Estkowskiego, Garbary. Roboty w zakresie wymiany nawierzchni są obecnie kontynuowane na ul. Wolnica. Powstały już pierwsze odcinki chodników, w kolejnych lokalizacjach trwa układanie oporników i krawężników oraz usuwanie kolizji. Niebawem rozpoczną się prace związane z przestawianiem słupów oświetleniowych na ul. Solnej - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki PIM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Docelowo droga rowerowa mocno ułatwi życie rowerzystom. Będzie im łatwiej dojechać rowerem do śródmieścia, a także do Wartostrady. Teraz jednak prace mocno dają się we znaki kierowcom i pieszym.

Prace polegają nie tylko na budowie drogi rowerowej, ale też na odwodnieniu pasa drogowego, czy przebudowie sygnalizacji świetlnej. Wzdłuż nowej drogi rowerowej pojawią się ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe oraz roślinność.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro