Reklama
Reklama

Budują drogę rowerową w centrum Poznania. Ma znacznie ułatwić życie rowerzystom, ale teraz komplikuje życie kierowców

fot. PIM
fot. PIM

Chodzi o ścieżkę w rejonie Estkowskiego, Wolnica i Solnej.

Jak zaznaczają Poznańskie Inwestycje Miejskiej, prace związane z budową drogi rowerowej są już coraz bardzo zaawansowane. - Wykonawca zakończył układanie nawierzchni bitumicznej na uczęszczanym skrzyżowaniu ulic Estkowskiego, Garbary. Roboty w zakresie wymiany nawierzchni są obecnie kontynuowane na ul. Wolnica. Powstały już pierwsze odcinki chodników, w kolejnych lokalizacjach trwa układanie oporników i krawężników oraz usuwanie kolizji. Niebawem rozpoczną się prace związane z przestawianiem słupów oświetleniowych na ul. Solnej - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki PIM.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Docelowo droga rowerowa mocno ułatwi życie rowerzystom. Będzie im łatwiej dojechać rowerem do śródmieścia, a także do Wartostrady. Teraz jednak prace mocno dają się we znaki kierowcom i pieszym.

Prace polegają nie tylko na budowie drogi rowerowej, ale też na odwodnieniu pasa drogowego, czy przebudowie sygnalizacji świetlnej. Wzdłuż nowej drogi rowerowej pojawią się ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe oraz roślinność.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
0.44 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro