Reklama
Reklama

Zakończyła się ogromna inwestycja. Na festynie podziękują mieszkańcom za cierpliwość

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. PIM
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. PIM

Będzie tort, grill i elektryczne autobusy.

7 października, na terenie parkingu Park and Ride przy nowym węźle Grunwaldzka, rozpocznie się festyn kończący inwestycję. W ten sposób miasto, powiat poznański i gmina Komorniki chcą podziękować mieszkańcom Poznania i Plewisk, którzy od wiosny ubiegłego roku cierpliwie kibicowali wykonawcom wyczekiwanego od lat bezkolizyjnego przejazdu przez linię kolejową łączącą Berlin z Warszawą i węzła przesiadkowego Grunwaldzka.

"Tort i inne słodkości. Grill i chłodne napoje. Jazdy testowe autami elektrycznymi. Spacer po terenie inwestycji z przewodnikiem. Wiele rozrywek dla najmłodszych - od zabaw edukacyjnych w ramach skupionego na bezpieczeństwie komunikacyjnym programu Hello Ice, przez zabawy na hulajnogach w ramach Strefy Extreme, dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny, warsztaty artystyczne i kreatywne, wykręcanie zdrowych koktajli w ramach Coctail Bike, po malowanie twarzy i strefę kolorowanek oraz inne rozrywki w towarzystwie animatorów i maskotki Budi. To wszystko przygotowano dla chętnych, którzy między 11.00 a 14.00 pojawią się na festynie" - zapowiadają przedstawiciele PIM.

Dowóz na miejsce zapewni autobus wodorowy, który od 10.30 do 14.00 co pół godziny będzie odjeżdżał z pętli Junikowo i spod siedziby Straży Pożarnej w Plewiskach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro