Reklama
Reklama

Coraz większa powierzchnia Starego Rynku pokrywa się kostką granitową. "Praca wre!"

fot. Jacek Jaśkowiak / FB
fot. Jacek Jaśkowiak / FB

Najważniejsze prace na Starym Rynku mają trwać do późnej jesieni.

Pod koniec sierpnia rozpoczęło się układanie kostki granitowej na płycie Starego Rynku. "Widać, że prace na Starym Rynku są już na ostatniej prostej" - mówił wówczas Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Dziś na portalu społecznościowym prezydent zaprezentował postęp prac. Na zamieszczonych zdjęciach widać, że kostka zapełnia coraz większą powierzchnię poznańskiego rynku. "Praca wre!" - komentuje krótko prezydent.

Poza pracami nawierzchniowymi, wykonawca równocześnie wykonuje też inne prace choćby te związane z wyspami zieleni. Wciąż trwają też roboty ziemne. Jak zapowiedziano, najważniejsze prace na Starym Rynku potrwają do późnej jesieni, po czym mieszkańcy i turyści będą poruszać się "komfortowo po równej nawierzchni".

"Nowy materiał odpowiada najwyższym standardom jakościowym, nawiązując układem i kolorystyką do nawierzchni historycznej. Takie założenie pozwoli osiągnąć oczekiwany efekt estetyczny, zachowując pełną dostępność przestrzeni"- zapewniali niedawno urzędnicy PIM.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro