Reklama
Reklama

Na jednym ze skrzyżowań w centrum miasta wraca stała organizacja ruchu. Tak pojedziemy

fot. PIM
fot. PIM

Rozpoczęło się przywracanie stałej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Św. Marcin i al. Niepodległości po zakończeniu jego przebudowy.

Pierwsze zmiany w stosunku do obowiązującej dotychczas czasowej organizacji ruchu są wprowadzane 4 października. W najbliższych dniach w tym rejonie zacznie już obowiązywać kompletna, stała organizacja ruchu.

"Na skrzyżowaniu ul. Libelta i al. Niepodległości od środy, 4 października, kierowcy jadący od ul. Roosevelta w stronę ul. Solnej do dyspozycji będą mieli - podobnie jak przed rozpoczęciem przebudowy - jeden pas do lewoskrętu. Na ul. Składowej, między ul. Towarową a al. Niepodległości - odcinku jednokierunkowym podczas obowiązywania czasowej organizacji ruchu - przywrócona została możliwość jazdy z dwóch kierunkach. Zasady ruchu sprzed przebudowy wracają również na skrzyżowanie al. Niepodległości i ul. Powstańców Wielkopolskich, gdzie kierowcy jadący od ul. Św. Marcin nie mają już obowiązującej na czas prowadzenia prac możliwości lewoskrętu. W wymienionych lokalizacjach trwa wprowadzanie docelowego oprogramowania sygnalizacji świetlnej" - informują przedstawiciele PIM.

Kompletne oznakowanie i docelowe oprogramowanie sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania ul. Św. Marcin i al. Niepodległości ma być gotowe w najbliższych dniach. Pozwoli to na przywrócenie stałej organizacji ruchu na całym przebudowanym obszarze. "Dzięki inwestycji piesi będą mogli bezpiecznie poruszać się nowym przejściem przez ul. Św. Marcin na wysokości Akademii Muzycznej, rowerzyści sprawnie przemieszczać się po dedykowanych im drogach, a kierowcy jadący od ul. Fredry korzystać z bezpiecznego, bezkolizyjnego lewoskrętu z al. Niepodległości w ul. Św. Marcin. Na al. Niepodległości od ul. Libelta do ul. Św Marcin autobusy będą poruszać się sprawniej, dzięki zapewnieniu przejazdu nowym buspasem" - informuje PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
25.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro