Reklama

Przed nami największe w kraju targi zabytkowych aut! Wśród prezentowanych modeli legendarne ferrari warte 10 mln złotych

Ubiegłoroczne targi | fot. T.S.
Ubiegłoroczne targi | fot. T.S.

To prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji.

Już w najbliższy piątek, 6 października, na MTP rozpoczną się cieszące się ogromną popularnością targi Retro Motor Show. Na 31 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni zaprezentowanych zostanie niemal 1000 pojazdów. A wśród nich legendarne ferrari F40. - Ostatni samochód stworzony za życia Enzo Ferrari. Gdy powstawał, był najszybszy na świecie. Motoryzacyjne dzieło sztuki w pawilonie 5 przedstawi La Squadra. Nieczęsto zdarza się okazja, by na własne oczy zobaczyć unikatowy pojazd, którego wartość szacowana jest na blisko 10 milionów złotych - wyjaśniają organizatorzy imprezy.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W trakcie wydarzenia 100 lat będzie świętować Automobilklub Wielkopolski, a 75 lat skończy Porsche. Z tej okazji do Poznania przyjadą modele Porsche z muzeum w Stuttgarcie. Inną atrakcją będą samoloty, które pierwszy raz w historii zostaną zaprezentowane w ramach targów. Będą to Fokker DR i Albatros. Agencja Mienia Wojskowego tworzy wraz z 31 Bazą Lotnictwa Taktycznego Poznań - Krzesiny miasteczko wojskowe, podczas którego 31 BLT zaprezentuje repliki samolotów.

- Retro Motor Show znane jest z niepowtarzalnego klimatu, jaki tam panuje. Bo nie jest to wyłącznie wystawa. To prawdziwe święto pasjonatów motoryzacji. Klimatyczna, swingowa muzyka dobiegać będzie zapewne z wielu zakątków, a tym kulminacyjnym momentem będzie koncert Retro Hobby Band, w sobotę i niedzielę, na scenie w pawilonie 3A. Do tego piękne stroje wystawców, ale nie tylko ich. Szafa Retro zadba o to, by każdy zwiedzający miał okazję sprawdzić, jak prezentowałby się w strojach z minionych epok. Ponadto samemu można też stać się częścią tego wydarzenia, przebierając się w klimacie dawnych lat i wchodząc dzięki temu na targi z biletem za niższą cenę - dodają.

Tegoroczna ekspozycja będzie zlokalizowana w pawilonach 3, 3A, 4 i 5. Wydarzenie potrwa od piątku do niedzieli. Do 5 października bilety można kupić przez internet w cenie od 40 złotych (normalny) i 34 złotych (ulgowy). Przebrani zapłacą 29 złotych. W dniu imprezy bilety będą droższe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
67.75 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro