Reklama
Reklama

Na autostradowej obwodnicy Poznania zacznie działać odcinkowy pomiar prędkości!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska

I to już wkrótce.

Jak informuje Autostrada Wielkopolska, obecnie trwają przygotowania do zamontowania urządzeń na trasie. Konkretnie pomiarem objęty zostanie odcinek pomiędzy węzłami Poznań Komorniki i Poznań Krzesiny. - Prace przygotowawcze do wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości między węzłami Poznań Komorniki a Poznań Krzesiny już się rozpoczęły. W nocy z 13 na 14 września br. na odcinku A2 między węzłami Poznań Komorniki i Poznań Luboń oraz w nocy z 14 na 15 września br. na odcinku miedzy węzłami Poznań Luboń i Poznań Krzesiny zostały ustawione nad jezdniami autostrady konstrukcje, na których w najbliższym czasie zainstalowane będą urządzenia pomiarowe. Po ich legalizacji i testach oraz odbiorze całości infrastruktury system obliczający średnią prędkość, z jaką pojazdy będą się poruszać na przedmiotowym odcinku autostrady, zostanie uruchomiony. Szacujemy, że uruchomienie systemu nastąpi w listopadzie br., zależy to jednak od przebiegu procesu legalizacji i odbioru sprzętu - wyjaśnia AW.

Sprzęt zostanie zainstalowany w porozumieniu z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego i to on będzie się zajmować egzekucją wykroczeń.

Co istotne, na kontrolowanym odcinku dopuszczalna prędkość dla samochodów osobowych to 120 km/h. Na takie ograniczenie zdecydowano się ze względu na duży ruch pojazdów w tym miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro