Reklama

Zamknęli poznański przejazd kolejowy, ogromne korki w rejonie! "Paraliż Grunwaldu", a na objeździe... remont

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Na ulicy Kopanina.

Zgodnie z poniedziałkowymi zapowiedziami, we wtorek zamknięto przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Kopanina, co doprowadziło od sporych korków w tym rejonie Poznania. Rozpoczął się tu remont. W tej sprawie napisała do nas Czytelniczka. - Na Kopaninie przejazd kolejowy zamknięty, stojące koparki, korek na kilka kilometrów - informuje Monika. - Brak jakiegokolwiek oznakowania, że przejazd jest zamknięty i remontowany. Samochody stoją w korku, bo myślą, że przejadą - dodaje.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Rzeczywiście w tym rejonie Poznania tworzą się obecnie duże korki. Zakorkowana jest Głogowska, Promienista, Ściegiennego. To tędy wyznaczono objazd m.in. do os. Kopernika.

Przejazd będzie zamknięty do 8 października, a więc do niedzieli.

Jak zwraca uwagę nasz Czytelnik, sytuację komplikuje fakt, że ZDM zaczął właśnie remont ulicy... Promienistej, którą wytyczono objazd dla zamkniętego przejazdu. - Niestety po raz kolejny mamy przykład jak wielkim problemem jest komunikacja w relacjach PKP - ZDM - Miejski Inżynier Ruchu - Miasto Poznań. Dlaczego? Ano dlatego, że równocześnie z remontem przejazdu kolejowego, ZDM rozpoczął remont ulicy Promienistej na odcinku Jawornicka - Jugosłowiańska, zawężając ul. Promienistą o jeden pas ruchu (lewoskręty) w każdą stronę. W połączeniu z wytyczeniem objazdu dla wcześniej opisanego remontu, daje to paraliż tej części Grunwaldu. Korki tworzą się na dojeździe do ul. Ściegiennego od Promienistej, na samej Promienistej i dalej wytyczonym objazdem aż do wiaduktu Górczyńskiego. Czy naprawdę musimy codziennie zmagać się z błędami instytucji miejskich, które za nic mają mieszkańców i nie potrafią ze sobą współpracować? - dopytuje Czytelnik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro