Reklama

Pasażerowie niezadowoleni. Już prawie 2000 podpisów pod petycją do ZTM w sprawie planowanych zmian w układzie linii tramwajowych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM

Petycja się zmieniła, bo na planowaną zmianę trasy linii nr 15 skarży się coraz więcej osób.

W poniedziałek pisaliśmy o petycji, jaką stworzyli mieszkańcy Piątkowa i Winograd w związku z planowaną przez Zarząd Transportu Miejskiego zmianą trasy linii nr 15. Przypomnijmy, że zamiast łączyć Grunwald z Piątkowem i Winogradami ma ona połączyć Piątkowo i Winogrady z pętlą na Unii Lubelskiej.

W poniedziałek rano pod petycją było około 750 podpisów. Obecnie jest ich już prawie 2000. Zmieniła się jej treść. - Zmodyfikowałem nieco petycję aby uwzględniała też zdanie mieszkańców Grunwaldu, którzy tak samo potrzebują 15-stki w obecnym wydaniu. Jest mnóstwo głosów, że nie tylko mieszkańcy Piątkowa i Winograd chcą jeździć bezpośrednio na Grunwald, ale też mieszkańcy Grunwaldu potrzebują bezpośredniego połączenia z Piątkowem - tłumaczy nam Krystian Haraburda, autor petycji.

- Z perspektywy dzielnic północnych obecna trasa jest wygodnym połączeniem z cmentarzem Junikowskim oraz szpitalem na ul.Przybyszewskiego, nadto wielu z nas jest też kibicami, którzy 15-stką "od zawsze" dojeżdżają na Stadion Miejski. Z perspektywy Grunwaldu 15-stka umożliwia bezpośrednie dotarcie na Kampus Morasko oraz do piątkowskich centrów handlowych - czytamy w petycji. Można ją podpisać TUTAJ.

Co na to ZTM? Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM w rozmowie z Gazeta Wyborczą przyznał, że mieszkańcy Winograd będą mieli połączenie z Grunwaldem dzięki linii nr 3, a mieszkańcy północnego Poznania dojadą na Grunwald w ramach przesiadek drzwi w drzwi na rondzie Kaponiera. Kursy będą się odbywać co mniej więcej 5 minut w szczycie komunikacyjnym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro