Reklama
Reklama

Tajemniczy metalowy przedmiot przebił dach domu pod Koninem. Wiadomo, co to było

Zdjęcie ilustracyjne | fot. David Cashbaugh / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. David Cashbaugh / unsplash.com

Incydent miał miejsce w kwietniu.

Jak informowaliśmy już na epoznan.pl, do zdarzenia doszło 4 kwietnia w Rakowie na terenie powiatu konińskiego. Historię opisało radio RMF FM. Najpierw słychać było potężny huk, a następnie w dachu budynku jednorodzinnego zauważono dziurę. - Jedna trzecia łaty dachowej była zniszczona. Zniszczone zostało ocieplenie. Była taka dziura, jakby to po jakiejś bombie było. Miała około metra na 70 cm - tłumaczył w rozmowie z reporterem RMF FM mieszkaniec.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Choć nietypowe, metalowe elementy były dwa, zdaniem mieszkańca w rzeczywistości stanowiły część jednego przedmiotu, który w wyniku uderzenia w dach rozpadł się na dwie części. Ważyły łącznie około 4 kg. Właściciel domu o sprawie poinformował policję oraz wojsko. Tematem zajęła się też konińska prokuratura.

We wtorek RMF FM podaje, że prokuratura ustaliła już, czym był tajemniczy przedmiot. To koło zamachowe silnika, które zostało samodzielnie zamontowane przez rolnika w traktorze. To tak zwana samoróbka. Śledztwo umorzono. Wciąż jednak nie znaleziono pojazdu, z którego wystrzeliło koło.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro