Reklama

Os. Hetmańskie: trwa budowa 14-kondygnacyjnego bloku. Mieszkańcy mają dość hałasów. Słyszą je od świtu do późnego wieczora

fot. Kadr filmu przesłanego od Czytelnika.
fot. Kadr filmu przesłanego od Czytelnika.

Do redakcji epoznan.pl zwrócili się zrozpaczeni mieszkańcy sąsiadujących z budową bloków.

- Codziennie od godziny 6:00 nad ranem trwają głośne prace na terenie budowy bloku na osiedlu Hetmańskim. Te głośne pracę budzą małe dzieci i starsze osoby jest to bardzo uciążliwe. Czy kiedyś to się zmieni?! - wiadomość została przesłana w poniedziałek tuż przed godziną 20:00.

Kolejna wiadomość w tej sprawie dotarła również po godzinie 19:00 - Jest już 19:00 a prace nadal trwają. Mamy dość hałasu!

Redakcja epoznan.pl jeszcze we wrześniu informowała o budowie na os. Hetmańskim w miejscu po starej kotłowni. Znajdowała się ona pomiędzy blokami nr 50 i 60, została wyburzona w 2019 roku. Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu kupiła ten obiekt od Veolii.

Blok ma mieć 10 163 m² powierzchni całkowitej. Na 12 kondygnacjach naziemnych mają się znaleźć 94 mieszkania. Na parterze przewidziano również lokale usługowe. Na pozostałych dwóch kondygnacjach podziemnych zlokalizowany ma zostać parking i garaże na około 74 samochody.

Budowa zaczęła się już z początkiem września, teraz jest udręką dla pobliskich mieszkańców. Nagrywają filmy, na których widać, że gdy robi się już na zewnątrz ciemno, roboty wciąż trwają. Warto zaznaczyć, że budowa odbywa się w niewielkiej odległości od otaczającą ją bloków.




Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro