Reklama
Reklama

Antygruziński transparent na poznańskim moście. "23000 Gruzinów odpowiada za 1000 przestępstw w Polsce"

fot. Aldona
fot. Aldona

Na baner zwrócił uwagę widz WTK.

- Przechodziłam ostatnio wieczorem przez most Bolesława i zwrócił moją uwagę baner zawieszony na barierkach. Widniał na nim napis "23000 Gruzinów odpowiada za 1000 przestępstw w Polsce". Jest tam też przekreślone logo PiS, data 07.10 i adres Młyńska 14. Nie wiem, czy jest to z czymś konkretnym związane? - napisała Aldona.

Nie wiadomo kto stoi za wywieszeniem antygruzińskiego baneru, ale pewne jest, że na wywieszenie jakiegokolwiek transparentu na miejskiej infrastrukturze trzeba mieć zgodę, której autor nie posiada. Jak ustaliliśmy, na 7 października przy Młyńskiej 14 planowane jest zgromadzenie, które już zgłoszono w Urzędzie Miasta. Pod tym adresem znajdują się m.in. siedziba poznańskiego PiS, a także biura poselskie Jadwigi Emilewicz i Szymona Szynkowskiego vel Sęk.

Latem Rzeczpospolita opisała, że to Gruzini przebywający w Polsce odpowiadają za około 20 procent przestępstw popełnianych przez cudzoziemców w naszym kraju. Są to głównie włamania i zuchwałe napady. - Uwzględniając liczbę cudzoziemców przebywających u nas legalnie, najgorzej w kryminalnych statystykach wypadają Gruzini - obecnie 22 tys. z nich posiada aktualne prawo pobytu, a podejrzanych o przestępstwa jest 901 osób - poinformowała gazeta. To prawdopodobnie stąd napis na poznańskim banerze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro