Reklama
Reklama

W Poznaniu będą produkować Volkswagena Golfa?

fot. Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

To na razie nieoficjalne doniesienia.

O sprawie informuje Radio Poznań. Dziennikarze nieoficjalnie dowiedzieli się, że takie rozmowy odbywają się wśród pracowników - może chodzić o podjecie produkcji w Poznaniu popularnego modelu osobowego Volkswagena. "Od wielu miesięcy zabiegaliśmy o utrzymanie w przyszłości naszych miejsc pracy" - mówi w rozmowie z rozgłośnią przewodniczący Solidarności w Volkswagen Poznań Piotr Olbryś. "To chodzi o to, żebyśmy po prostu mieli co produkować, czyli następcy tych świetnych produktów, które teraz produkujemy. Inne produkty, które pozwolą na utrzymanie stałych pracowników. Chodzi o nowe platformy, czyli płyty podłogowe na których mogą być montowane nowe modele z napędem elektrycznym, ale też chodzi o pozyskanie modeli z klasycznymi napędami" - dodaje a po szczegóły odsyła do władz Volkswagena w Poznaniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Tu jednak też oficjalnego potwierdzenia na razie nie ma. "Jesteśmy na dobrej drodze do wykorzystania mocy produkcyjnych i stworzenia perspektywy ekonomicznej na następne lata dla naszych zakładów. Nie komentujemy jednak konkretnych wyników dla poszczególnych zakładów" - odpowiedziała zapytana przez dziennikarzy rzeczniczka zakładów Volkswagen Poznań Patrycja Kasprzyk.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro