Reklama

Uczniowie posprzątali Chwaliszewo

Uczniowie poznańskich szkół odliczają już godziny do końca roku szkolnego. Spędzają je na próbach do szkolnych akademii lub przymusowych atrakcjach organizowanych przez placówki. Uczyć się już nie muszą, bo oceny są już w dziennikach. Są jednak tacy, którzy postanowili spędzić ten czas efektywnie.

Podczas ostatniego tygodnia nauki, kiedy oceny są już wystawione i wszyscy oczekują tylko na otrzymanie świadectw, w szkole niewiele się dzieje. Choć nauczyciele i dyrekcja starają się zorganizować uczniom czas jak najbardziej atrakcyjnie, to nie zawsze się im udaje. Uczniowie często muszą odsiedzieć swoje godziny w szkołach realizując zajęciach w ramach Dni Portu lub przygotowując się do akademii zakończenia roku szkolnego.

Są też tacy, którzy ten czas spożytkować i zrobić coś dobrego. Dwustu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 40 zamiast nudzić się w szkole, ruszyła w środę z workami sprzątać okolice szkoły.

Sprzątanie było pomysłem Stowarzyszenia Chwaliszewo. Uczniom tak bardzo spodobała się inicjatywa, że zapowiedzieli, że w przyszłym tez chętnie się do niej przyłączą.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro