Reklama

Będą za darmo rozdawać sadzonki pod Urzędem Wojewódzkim. W całym kraju przygotowano ich milion

fot. RDLP w Poznaniu
fot. RDLP w Poznaniu

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października.

"Polskie lasy są w świetnej kondycji. U progu jubileuszu setnej rocznicy powstania, Lasy Państwowe konsekwentnie kontynuują działania na rzecz zwiększania lesistości kraju, która obecnie wynosi 29,6 proc. Oznacza to, że lasy zajmują niemal trzecią część Polski" - informuje Ada Bończyk z RDLP w Poznaniu.

Na początku października leśnicy ponownie zapraszają Polaków do ogólnopolskiego sadzenia drzew. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu będzie rozdawać sadzonki podobnie jak w ostatnich edycjach akcji pod Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim na al. Niepodleglości 16/18 w godzinach od 9:00 do 15:00. Każdy chętny może zgłosić się, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. "Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem" - dodaje Bończyk.

Punkt kulminacyjny akcji #sadziMY będzie miał miejsce we wtorek 3 października na terenie Nadleśnictwa Suchedniów (RDLP w Radomiu). Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka. "Po raz piąty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy"- mówi prezydent RP Andrzej Duda.

"Lasów nigdy nie jest za dużo. Sumiennie realizujemy założenia Krajowego Programu Zwiększania Lesistości, czyli tworzymy warunki do zwiększenia lesistości Polski do 33 proc. w 2050 r. Dążymy do tego, by Polska była jeszcze bardziej zielona. Dla dobra przyrody, dla komfortu życia Polaków, dla rozwoju naszej gospodarki" - podkreśla Józef Kubica, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro