Reklama
Reklama

Duża akcja służb na Enea Stadionie. Co się dzieje?

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

O sprawie poinformował nas Czytelnik.

- Czy coś się dzieje na Enea Stadionie? Jakieś ćwiczenia strażaków? Jest 6 jednostek, karetka i drabina? Może coś się dowiecie? - napisał do nas Czytelnik.

Rzeczywiście na poznańskim stadionie w piątek w godzinach popołudniowych odbywają się ćwiczenia strażackie "KARAT-23". - To ćwiczenia taktyczno-bojowe dot. problematyki zagrożeń CBRNE (Chemiczne, Biologiczne, Radiologiczne, Nuklearne, Wybuchowe) - wyjaśnia Marcin Tecław z KM PSP w Poznaniu. - Jako pierwsze dojdzie do ataku czynnikiem chemicznym na kibiców. Wielu poszkodowanych w jednym czasie z pewnością przysporzy przybywającym na akcje strażakom oraz ratownikom medycznym wiele zadań. W między czasie dojdzie do dwóch kolejnych zdarzeń, o charakterze chemicznym, które włączą do działań Policję oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego - dodaje.

Strażacy w ramach ćwiczeń muszą m.in. rozpoznać sytuację, przeprowadzić ewakuację, posegregować poszkodowanych, dokonać dekontaminacji, udzielić pomocy przedmedycznej i zneutralizować zagrożenie.

Całość ma trwać mniej więcej do 17.00 i w tych godzinach widok wielu służb przy stadionie nie powinien nikogo dziwić.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro