Reklama

Zespół Szkół Muzycznych wyniósł się z Głogowskiej z budynku należącego do kurii. Ma tu powstać katolickie liceum

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Uczniowie ZSM od września uczą się w tymczasowej lokalizacji przy ulicy Nieszawskiej.

Jak podaje portal lazarz.pl, z nieoficjalnych informacji wynika, że kuria po przeprowadzeniu remontu w budynku, w którym od lat funkcjonował Zespół Szkół Muzycznych, otworzy tu katolicką szkołę ponadpodstawową. Obecnie archidiecezja nie komentuje tych doniesień.

Przypomnijmy, że w 2009 roku kuria odzyskała budynek, w którym funkcjonował Zespół Szkół Muzycznych, a w 2013 roku pojawiły się plany przeniesienia ZSM na Wildę. Konkretnie na działkę u zbiegu ulic Wierzbięcice, Św. Jerzego i 28 Czerwca 1956. Szkoła uzyskała warunki zabudowy, a finansowanie miało zapewnić Ministerstwo Kultury, które nadzoruje placówkę. Planu jednak nie zrealizowano.

Szkoła muzyczna funkcjonowała więc dalej w budynku przy Głogowskiej wiedząc, że za kilka lat musi ten obiekt opuścić. Początkowo zakładano, że nastąpi to w 2019 roku, ale później umowę z kurią przedłużano. Ostatecznie, w kwietniu bieżącego roku, szkoła poinformowała, że wraz z końcem roku szkolnego, opuści budynek.

Od 1 września ZSM funkcjonuje w obiekcie przy ulicy Nieszawskiej na osiedlu Warszawskim, a więc na drugim końcu miasta w stosunku do pierwotnej lokalizacji. To jednak rozwiązanie tymczasowe. Najwcześniej za 2, a najpóźniej za 3 lata uczniowie przeniosą się do nowej docelowej siedziby przy ulicy Głogowskiej 14 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro