Reklama

Zatrzymano prezesa poznańskiej fundacji, która miała pomagać chorym dzieciom. Usłyszał zarzuty

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Steven Libralon / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Steven Libralon / unsplash.com

To kolejna odsłona historii fundacji Szlachetny Bohater.

Jak podaje Radio Poznań, 34-letni Dawid H. został zatrzymany w poniedziałek i postawiono mu dwa zarzuty. Oszukania osób, które wspierały chore dzieci oraz pokrzywdzenia wierzycieli, a więc chorych dzieci, które nie dostały zebranych środków na ich leczenie. H. nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

Z ustaleń Radia Poznań wynika, że chodzi o co najmniej 400 tysięcy złotych. To środki uzbierane na potrzeby kilku podopiecznych fundacji, które nigdy do nich nie dotarły. Służby zabezpieczyły podobną kwotę na pokrycie szkód.

Przypomnijmy, że w niedzielę program UWAGA TVN pokazał reportaż o fundacji Szlachetny Bohater, która do niedawna działała w Poznaniu, Wrześni i Gnieźnie. Na początku lipca kilkudziesięciu pracowników zwolniono. Wcześniej zajmowali się zdobywaniem środków finansowych na pomoc i leczenie dla chorych podopiecznych fundacji poprzez dzwonienie do różnych ludzi. W ten sam sposób pozyskiwali też nowych podopiecznych - dzwonili do ich rodziców proponując pomoc. Problemy zaczęły się, gdy rodzice kilku podopiecznych chcieli się dowiedzieć, ile pieniędzy uzbierano dla ich dzieci. Niektórzy nie dostali ani grosza przez dwa lata bycia pod skrzydłami fundacji.

Pokrzywdzeni przez fundację i osoby, które wpłacały pieniądze na zbiórki, a te nie trafiły do chorych dzieci, mogą zgłaszać się do prokuratury. Śledztwo cały czas trwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro