Reklama
Reklama

Na mapę Poznania wraca historyczne kino! Pierwsze pokazy filmów już w weekend

fot. Kino Teatr Apollo
fot. Kino Teatr Apollo

Kino Apollo działało do końca 2021 roku i właśnie otwiera swoje drzwi po przerwie.

Historia Kino Teatru Apollo liczy już ponad 170 lat. - W 1846 roku powstał jako Ogród Rozrywkowy Odeon. Zaledwie dwa lata później miejsce to odwiedził Juliusz Słowacki. W drugiej połowie XIX wieku przekształcony został w Pasaż Apollo, skupiający w jednym miejscu sale teatralne i koncertowe, restaurację, altany ogrodowe oraz sceny plenerowe - wyjaśniają pracownicy. - XX wiek był szczególnie istotny dla dalszego rozwoju Kino Teatru Apollo. Wystąpiło tu wiele wybitnych osobowości ze świata kultury (m.in. Ignacy Jan Paderewski, a później także Eugeniusz Bodo), a w wyniku przebudowy działalność rozpoczęło kino Metropolis. Po wybuchu drugiej wojny światowej nazwę kina zmieniono na Teatr Varietes Metropol, a w 1945 roku budynek spłonął. Rola, jaką odegrał dla kulturalnego życia miasta, nie została na szczęście zapomniana - dodają.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

W 2005 roku ukończono remont obiektu. Teraz, po blisko dwóch latach przerwy, będzie tu można zobaczyć nie tylko spektakle teatralne, ale i filmy. Otwarcie zaplanowano na 29 września, a więc na najbliższy piątek. - Goście wieczoru będą mogli obejrzeć tegoroczny film komediowy "Teściowie 2" w reż. Kaliny Alabrudzińskiej oraz amerykańsko-koreański dramat (przedpremierowo!) "Poprzednie życie" w reż. Celine Song - wyjaśniają organizatorzy.

Z okazji otwarcia kina tego samego dnia w sali widowiskowej zaplanowano darmowy pokaz filmu "Teściowie" (pierwsza część). Odbędzie się o 18.00, a wejściówki można otrzymać kontaktując się z obiektem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro