Reklama
Reklama

Nowe połączenia z Ławicy i nowy cichy samolot Ryanair. Ogłoszono zimowy rozkład lotów

zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

W zimowym rozkładzie lotów znajdziemy 23 trasy, w tym 2 nowe - do Lizbony i Pafos - po raz pierwszy łącząc Poznań z Portugalią.

W zimowym rozkładzie lotów znajdziemy 23 trasy, w tym 2 nowe - do Lizbony i Pafos - po raz pierwszy łącząc Poznań z Portugalią.

Ryanair zwiększy również częstotliwość lotów na kolejnych 5 popularnych trasach zimowych, takich jak Alicante, Bristol, Malta, Mediolan i Paryż, oferując mieszkańcom Poznania bezkonkurencyjny wybór tras w najniższych cenach na ferie zimowe.

Podkreślono, że Ryanair nadal się rozwija i inwestuje, demonstrując swoje zaangażowanie na polskim rynku, w tym 300 mln USD inwestycji w 3 samoloty zbazowane w Poznaniu oraz wspierając ponad 1100 lokalnych miejsc pracy.

"Ryanair ma przyjemność zaoferować większy wybór i najniższe ceny dla naszych klientów odwiedzających Poznań w sezonie zimowym 23/24, z 23 trasami, w tym 2 nowymi zimowymi trasami do Lizbony i Pafos - łączącym po raz pierwszy Poznań z Portugalią - a także zwiększoną częstotliwością na 5 innych popularnych trasach do Alicante, Bristolu, Malty, Mediolanu i Paryża. Zimowy rozkład lotów będzie obsługiwany przez 3 samoloty Ryanair z Poznania, w tym zupełnie nowy samolot nowej generacji "Gamechanger", który spala o 16% mniej paliwa i emituje o 40% mniej hałasu. Stanowi to inwestycję o wartości 300 mln USD i zapewni 1100 lokalnych miejsc pracy, ponieważ Ryanair nadal zwiększa łączność, turystykę i liczbę miejsc pracy w Poznaniu i Wielkopolsce. Aby uczcić uruchomienie rekordowego zimowego rozkładu lotów Ryanair 23/24 w Poznaniu, oferujemy ceny biletów już od 119 PLN" - poinformował Jason McGuinness, Ryanair.

"Przed Wami sezon jesienno-zimowy z Ryanair i lotniskiem Ławica. I tu mamy parę dobrych wiadomości. Przede wszystkim premiera połączenia do Lizbony, powrót do rozkładu po letniej przerwie lotów do Tel Awiwu, zwiększa się częstotliwości rejsów do Ammanu, po raz pierwszy zimą będzie można polecieć na Cypr do Pafos. Nadal będzie można nadal korzystać z trasy krajowej do Krakowa. Połączenie do portugalskiej Lizbony, to spełnienie oczekiwań oraz wielu sygnałów od mieszkańców Poznania i Wielkopolski. Wiele lat starań i już za nieco ponad miesiąc będzie można polecieć do jednego z najdalszych zakątków kontynentalnej części Europy Zachodniej. Średnia temperatura dla października w Portugalii to 22 stopnie Celsjusza, a zatem w niecałe 4 godziny lotu z Poznania można przypomnieć sobie nasze lato. Lizbona stanowi także centrum ekonomiczne i kulturalne kraju, co sprawia, że każdy znajdzie jakiś swój własny cel do podróży, do tego niezwykłego miasta. Ten sukces i razem 23 kierunki w zimowym rozkładzie od Ryanair, to wynik bardzo dobrej współpracy z władzami irlandzkiego przewoźnika. Zapraszam i zachęcam do rozpoczynania swoich podróży prosto z Poznania!"- mówi Grzegorz Bykowski. Wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Poznań - Ławica.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
67.88 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro