Reklama
Reklama

Pasażer miejskiego autobusu zaczepił nastolatkę.Trafił do aresztu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. marsjo / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. marsjo / pixabay.com

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Swarzędzu.

21 września do Komisariatu Policji w Swarzędzu zgłosiła się kobieta, która poinformowała o przestępstwie. Pokrzywdzoną jest jej małoletnia córka.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Z relacji zgłaszającej wynikało, że kiedy dziewczynka jechała wraz z koleżanką porannym autobusem miejskim ze Swarzędza do szkoły w Poznaniu na jednym z przystanków dosiadł się do nich nieznany mężczyzna. W pewnym momencie w trakcie jazdy, sprawca z premedytacją wykorzystał sytuację i zapozorował przechylenie się w kierunku jednej z dziewczynek, aby doprowadzić do kontaktu fizycznego. Po tym zdarzeniu wyszedł z pojazdu" - relacjonuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Podejrzany został zatrzymany już następnego dnia na terenie Poznania.

"Śledczy z miejscowego komisariatu przygotowali materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił 53-latkowi zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej i zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd po rozpoznaniu sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące" - dodaje.

Grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
17.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro