Reklama
Reklama

Pasażer miejskiego autobusu zaczepił nastolatkę.Trafił do aresztu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. marsjo / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. marsjo / pixabay.com

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Swarzędzu.

21 września do Komisariatu Policji w Swarzędzu zgłosiła się kobieta, która poinformowała o przestępstwie. Pokrzywdzoną jest jej małoletnia córka.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

"Z relacji zgłaszającej wynikało, że kiedy dziewczynka jechała wraz z koleżanką porannym autobusem miejskim ze Swarzędza do szkoły w Poznaniu na jednym z przystanków dosiadł się do nich nieznany mężczyzna. W pewnym momencie w trakcie jazdy, sprawca z premedytacją wykorzystał sytuację i zapozorował przechylenie się w kierunku jednej z dziewczynek, aby doprowadzić do kontaktu fizycznego. Po tym zdarzeniu wyszedł z pojazdu" - relacjonuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Podejrzany został zatrzymany już następnego dnia na terenie Poznania.

"Śledczy z miejscowego komisariatu przygotowali materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił 53-latkowi zarzut dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej i zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd po rozpoznaniu sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące" - dodaje.

Grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro