Reklama
Reklama

Brutalne podwójne morderstwo. Siedem osób usłyszało zarzuty

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Do zdarzenia doszło w Pleszewie.

Do tragedii doszło 13 lutego 2022 roku w biurowcu w Pleszewie. Pięciu mężczyzn w południe weszło do budynku i brutalnie pobiło 51-latka oraz 35-latka. Mężczyźni nie mieli szans na przeżycie, zginęli na miejscu. Szybko okazało się, że jeszcze jeden mężczyzna, który znajdował się w obiekcie i początkowo był uznawany za poszkodowanego, wcale nim nie był. Również stał się podejrzany.

Trwające śledztwo właśnie się zakończyło. Jak przekazuje portal zpleszewa.pl, zarzuty usłyszało nie sześć a siedem osób.

"Skierowaniem aktu oskarżenia przeciwko siedmiu mężczyznom w wieku od 17 do 43 lat, mieszkańcom Pleszewa i okolic zakończyło się śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim" - poinformował w rozmowie z lokalnym portalem prok. Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

"W ramach tego postępowania 6 mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące tego, że w dniu 13 lutego ubiegłego roku dopuścili się zbrodni podwójnego zabójstwa - działając ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Zadając uderzenia pałkami, kijami bejsbolowymi oraz rurką, a także nożem doprowadzili do zgonu dwóch pokrzywdzonych" - dodał.

Dwie osoby usłyszały dodatkowo zarzuty związane z narkotykami. A kolejna, według ustaleń prokuratury wiedziała o planowanym zabójstwie. Za to usłyszała zarzuty.

Jak poinformowano akt oskarżenia trafił już do sądu. Trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozprawy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
26.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro