Reklama
Reklama

Dworzec Rataje zyskał nowe wnętrza. Tak wygląda po remoncie

fot. PIM
fot. PIM

Wkrótce zostanie on udostępniony pasażerom.

Budynek dworca autobusowego Rataje znacząco zmienił się w środku. Zasadnicze prace właśnie się zakończyły.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Rondo Rataje wraz z dworcem autobusowym tworzą razem jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych i punktów przesiadkowych w mieście. Jako PIM zajmowaliśmy się najpierw remontem nawierzchni dworca, a potem przebudową ronda Rataje. Prace w samym budynku dworca są więc ostatnią odsłoną kompleksowej inwestycji poprawiającej funkcjonowanie tego układu komunikacyjnego" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Obecnie trwa procedura odbiorowa prac. Jak przekazano, układ pomieszczeń zmienił się zgodnie z aktualnymi potrzebami i przeznaczeniem. Rozebrane zostały ściany działowe i postawione nowe. Są nowe okna, drzwi i meble.

"Wnętrza budynku zostały dostosowane do aktualnych wymogów przepisów przeciwpożarowych, dlatego m.in. powstały stosowne zabezpieczenia. Wyremontowane i w pełni wyposażone zostały także toalety oraz punkt obsługi klienta ZTM. Przebudowane zostały instalacje wewnętrzne: elektryczne, sanitarne i teletechniczne. W ramach inwestycji odmalowano również stalowe filary zadaszeń przystanków" - informują przedstawiciele PIM.

Otwarcie odnowionego dworca i znajdującego się w nim Punktu Obsługi Klienta planowane jest na 28 września.

W trakcie prac zmieniło się też otoczenie samego dworca - jest nowa nawierzchnia, nowy peron a teren dworca jest monitorowany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
81.51 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro