Reklama
Reklama

Przez wydarzenia w centrum miasta w środę będą utrudnienia. Tu nie zaparkujesz!

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Poznaniacy uczczą 84. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Obchody rozpoczną się o godzinie 10:00 mszą św. w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. ul Fredry 11. O godzinie 11:15 rozpoczną się uroczystości przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej u zbiegu ul Wieniawskiego i al Niepodległości.

W tym roku szczególna cześć zostanie oddana bohaterowi związanemu z Poznaniem i Wielkopolską, pułkownikowi, lekarzowi medycyny Janowi Górskiemu pseudonim "Rzędzian", wieloletniemu Prezesowi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Wielkopolska.

"Spotkajmy się przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego w sercu Poznania, tradycyjnie, 27 września. Zatrzymajmy się myślami przy tych, którzy za wolną Ojczyznę przelali krew i oddali życie. Oddajmy hołd twórcom i uczestnikom Polskiego Państwa Podziemnego, by wspólnie uczcić 84. rocznicę powstania tego fenomenu na skalę świata. Świata, który musiał zejść do podziemia, by przetrwać piekło na ziemi. Chwała Bohaterom!" - zaprasza do udziału w rocznicowych obchodach Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Trzeba się liczyć z utrudnieniami w centrum miasta. W w godzinach od 8:00 do 13:00, w związku z obchodami obowiązywać będzie zakaz wjazdu i zatrzymywania się na odcinku ul. Wieniawskiego od ul. Noskowskiego w stronę ul. Libelta (z wyjątkiem pojazdów upoważnionych).

"Kierowców prosimy o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych czasowym zakazem. Zabezpieczająca przebieg uroczystości policja upoważniona jest do wprowadzania w miarę potrzeby innych zmian w organizacji ruchu. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie uroczystości" - apeluje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro