Reklama
Reklama

Motorniczy z Poznania buduje z klocków Lego tramwaj i zajezdnię. Miniaturki wyglądają jak prawdziwe obiekty!

fot. Mateusz Wawrowski/prywatne archiwum
fot. Mateusz Wawrowski/prywatne archiwum

Mateusz Wawrowski łączy pracę z pasją.

Na co dzień jest w Poznaniu motorniczym. Po dniu pełnym pracy układa z klocków lego maszynę, którą codziennie prowadzi.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Na co dzień prowadzę tramwaje, a w wolnych chwilach buduję... zajezdnię tramwajową WS3 Forteczna z klocków LEGO! Projekt realizuję z własnych środków finansowych. Budowę podzieliłem na dwa etapy. W pierwszym powstanie myjnia, hala naprawcza oraz ekspedycja. W drugim, chciałbym wyposażyć miniaturową zajezdnię w dodatkowe dwa tory naprawcze, a także rozbudować część biurową z Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego - opowiada pan Mateusz.

Zajezdnię tramwajową ma zaprezentować podczas Targów Hobby (18 i 19 listopada) oraz w dniu obchodów 125-lecia tramwajów elektrycznych w Poznaniu.

Motorniczy z Poznania poszukuje inwestorów. Każdy może nim zostać i zbudować z panem Mateuszem zajezdnię tramwajową. Wystarczy dorzucić przysłowiową cegiełkę wchodząc tutaj i wpłacając dowolną kwotę.

Możecie pomóc mi w realizacji marzenia i zbudować razem ze mną zajezdnię tramwajową WS3 Forteczna. Może dzięki Waszej pomocy będę mógł zakupić torowisko lub zbudować kolejną halę naprawczą - zwrócił się pan Mateusz do każdego, kto zechce mu pomóc w zrealizowaniu marzenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
81.51 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro