Reklama

Łąkowa rewolucja na poznańskich osiedlach!

fot. PTBS
fot. PTBS

Z inicjatywy Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego odbędzie się sianie łąk kwietnych.

Celem jest wprowadzenie pięknych i przyjaznych dla środowiska przestrzeni - Projekt nie tylko wzbogaci tereny zielone w Poznaniu, ale także poprawi komfort życia mieszkańców. To jedno z zadań jakie PTBS stawia sobie w ramach działań w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) - zapewniają organizatorzy wielkiego siania łąk i dodają, że jednym z ich głównych celów jest przekształcenie monotonnych osiedli w przyjazne, zielone miejsca, które dadzą radość mieszkańcom i jednocześnie będą sprzyjać ochronie środowiska.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Wielkie sianie łąk kwietnych odbędzie się 2 października 2023 r. o godz. 10:00 na os. przy ul. Folwarcznej. Wspólnie z uczniami pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 55 z ul. Szpaków zasiejemy pierwszą łąkę kwietną. Lekcję przyrody poprowadzi Piotr Kotliński, z fundacji Łąka.org, który przygotował autorską mieszankę nasion. Na wiosnę uczniowie będą pielęgnować łąkę, powstaną tablice informacyjne oraz domki dla zapylaczy. W 2024 r. planujemy zasiać kolejne łąki na innych osiedlach PTBS. Cały projekt ma objąć aż 10 lokalizacji. Będziemy również siać łąki na balkonach - informuje rzecznik prasowy Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro