Reklama
Reklama

Doszło do scysji między posłem PiS, a mężczyzną, który zrywał plakaty wyborcze. Policja postawiła zarzuty 81-latkowi, który miał zaatakować polityka

ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. BRRT/pixabay.com
ZDJECIE ILUSTRACYJNE. | fot. BRRT/pixabay.com

Wracamy do zdarzenia z minionego poniedziałku w Kaliszu

We wtorek epoznan.pl na łamach informował o tym, że poseł PiS został potrącony przez działacza KODu.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Policjanci w poniedziałek w godzinach wieczornych przyjęli zgłoszenie dotyczące napaści na posła na Sejm RP. Ze zgłoszenia wynikało, że poseł podjął interwencję w sprawę mężczyzny, który zrywał jego plakaty wyborcze.

Poseł Piotr Kaleta opublikował w mediach społecznościowych film tuż po wyjściu ze szpitala. Na nagraniu widać, że ma usztywnioną rękę - Polityka jest brutalna, ale dzisiejsze zdarzenia zmotywowały mnie do dalszej pracy! - deklaruje poseł PiS i w innym filmie sugeruje, że osoba, która zerwała plakaty, to działacz KOD.

To jest efekt nienawiści do mojej osoby i Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze nigdy nic takiego mi się nie przytrafiło - podsumowuje polityk PiS

W trakcie interwencji doszło do nieporozumień między mężczyznami. Zawiadamiający miał został uderzony drzwiami pojazdu. W wyniku tego pokrzywdzony przewrócił się na ziemię. Sprawca zdarzenia został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że to 81-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego - wyjaśnia policja z Kalisza.

Mundurowi na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili 81-latkowi zarzuty za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz gróźb karalnych. Wobec oskarżonego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W odrębnym postępowaniu policjanci będą zajmować się sprawą niszczenia plakatów - informuje kaliska policja.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro