Reklama
Reklama

Krewniacy namawiają do pomocy

"Pomóż sobie i pomóż innym" - namawia Fundacja Krewniacy. Sobie pomagasz wtedy, kiedy z samochodów przesiadasz się do pociągu. Dzięki temu na drogach może być mniejszy ruch. Innym pomagasz zawsze, kiedy oddajesz krew. We wtorek fundacja zbierała krew na terenie poznańskich targów.

Krewniacy w Poznaniu pojawili się na zaproszenie twórców akcji Wybieram Kolej. Obie grupy wspólnie rozmawiają o bezpieczeństwie na drogach i starają się przeciwdziałać zwiększonym statystykom związanym z wypadkami na polskich drogach. "Nie tyle chodzi nam o to, żeby zostawić samochód pod domem, ale żeby z rozwagą planować swoją podróż - tłumaczy Łukasz Kurpiewski, koordynator akcji Wybieram Kolej - Jeśli możemy, jeśli jest nam to po drodze to podróżujmy koleją, bo jest szybciej, bo jest taniej, bo jest często wygodniej i ekologiczniej."

Krewniacy to fundacja honorowych krwiodawców. Promują oddawanie krwi, wspiera ich ponad sto gwiazd polskiej estrady. W akcjach promocyjnych podkreślają, że krwiodawca może stać się biorcą. W Polsce co 15 sekund potrzebna jest krew do transfuzji.

Na czwartek krewniacy przygotowali zbiórkę krwi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będzie tam można oddać krew dla ofiar wypadków drogowych.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
21.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro