Reklama
Reklama

Ważny poznański most trzeba rozebrać i zbudować od podstaw

fot. PIM
fot. PIM

Termin wciąż nie jest znany.

Już w 2020 roku informowaliśmy na epoznan.pl o tym, że miasto szykuje się do przebudowy mostu Chrobrego, który łączy ulicę Estkowskiego z Ostrowem Tumskim. Konstrukcja powstałą w latach 60. XX wieku, a kompleksowy remont przeszła w 1989 roku, a więc dawno temu.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

- Nieszczelna jest izolacja pod chodnikami, nie ma prawidłowego odwodnienia, widoczne są uszkodzenia spowodowane przez korozję i nieszczelności w dylatacji. Występujące przecieki oraz uszkodzenia korozyjne mogą w krótkim okresie wpłynąć na obniżenie nośności obiektu. W zdecydowanie w gorszym stanie jest most północny - podawały Poznańskie Inwestycje Miejskie. - W związku z tym starą przeprawę trzeba będzie rozebrać i w jej miejsce, na podstawie przygotowanego projektu, zbudować nową - dodała spółka.

Choć w 2020 roku PIM ogłosiły przetarg na wykonawcę prac projektowych, do dzisiaj nie wiadomo, kiedy prace miałyby się rozpocząć. Radio Poznań podaje, że sprawa się przedłuża przez trwające rozmowy z konserwator zabytków. Chodzi o to, by w trakcie inwestycji nie uszkodzić zabytków znajdujących się w pobliżu, na terenie Ostrowa Tumskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro