Reklama

Praca w największej fabryce opon w Poznaniu oczami pracownika - obejrzyj video

Powierzchnia 48 boisk piłkarskich, prawie 2 000 zatrudnionych, ponad 160 mln wyprodukowanych opon i 25 lat działalności w stolicy Wielkopolski. Tak aktualnie wygląda w liczbach fabryka Bridgestone Poznań. A w praktyce? Jak pracuje się w tej międzynarodowej firmie? Odwiedziliśmy ją i sprawdziliśmy, a naszym przewodnikiem był jeden z pracowników - Adrian.

Mercedes, Porsche, Lamborghini, Maserati czy Aston Martin - to tylko kilka z wielu marek samochodów, które jeżdżą na oponach powstających właśnie w poznańskiej fabryce. Bridgestone Poznań jako lider branży automotive wysyła swoje produkty do ponad 40 krajów, przede wszystkim europejskich, ale też do Ameryki Północnej oraz innych regionów świata. Od początku działalności w fabryce przy ul. Bałtyckiej powstało już ponad 160 mln opon. By taka skala działania była możliwa, niezbędny jest zgrany zespół. Aktualnie tworzy go około 2 000 osób. Wbrew powszechnym opiniom o męskiej branży motoryzacyjnej w Bridgestone Poznań świetnie odnajdują się także kobiety pracując m.in. jako operatorki, laborantki, inżynierki, specjalistki czy liderki zespołów. Kandydatki i kandydatów do pracy w poznańskiej fabryce opon przekonują m.in. atrakcyjne zarobki, stabilność zatrudnienia, bogaty pakiet benefitów i... co jeszcze sprawdźcie sami, oglądając reportaż video, w którym Adrian będący Operatorem maszyn pokazuje nam swoje miejsce pracy od środka!

Aktualnie Bridgestone Poznań prowadzi rekrutacje m.in. na stanowiska produkcyjne, techniczne i specjalistyczne - sprawdź szczegóły na stronie.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro