Reklama
Reklama

Skandal na Wysokiej w Poznaniu? "To miała być renowacja zabytkowej uliczki a nie dewastacja"

fot. poznan_moment IG
fot. poznan_moment IG

Skarży się prowadzący Poznański Trójkąt Bermudzki.

Mikołaj Gessler zwrócił uwagę na przebieg prac przy remoncie nawierzchni zabytkowej ulicy Wysokiej w centrum Poznania. - To miała być renowacja zabytkowej uliczki a nie dewastacja. Zgłaszam połamanie rynsztoków na remontowanej ul. Wysokiej, dodatkowo kamienie narzutowe porozwalane są po całej okolicy. Taki sposób prowadzenia prac jest skandalem - napisał.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

O tym, że ruszają prace remontowe na tej ulicy pisaliśmy na epoznan.pl kilka dni temu. Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał, że remont polegać będzie na wyrównaniu nawierzchni, a więc ponownym ułożeniu materiału i wymianie betonowych elementów na kamienne.

Co ZDM na oskarżenia mieszkańca? - Prace remontowe obejmują wymianę podbudowy i ponowne ułożenie materiału kamiennego, stąd konieczność demontażu istniejącej nawierzchni. Zdecydowana większość elementów z ul. Wysokiej (kamienie polne, granitowe rynsztoki) zostanie ponownie wbudowana w ulicę. Niestety, niektóre z nich, jeszcze przed rozpoczęciem prac, były bardzo popękane, dlatego nie można ich ponownie użyć. Zostaną zastąpione materiałem staroużytecznym - wyjaśnia Marcin Idczak z ZDM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro