Reklama
Reklama

14-latka potrącona przez pociąg w Swarzędzu wybudzona ze śpiączki. Straciła rękę, jej kolega zginął

Do wypadku doszło w tym rejonie | fot. Google Street View
Do wypadku doszło w tym rejonie | fot. Google Street View

O tej tragedii pisaliśmy na epoznan.pl na początku września.

W nocy z 5 na 6 września w rejonie ulicy Dworcowej w Swarzędzu pociąg towarowy potrącił dwie osoby. Szybko okazało się, był to 14-latek i jego rówieśniczka. Chłopak zginął na miejscu, a nastolatka trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Policjanci wstępnie ustalili, że chłopak, obywatel Ukrainy, próbował pomóc swojej koleżance, która z niewyjaśnionych przyczyn znalazła się na torach.

Jak ustaliło Radio Poznań, 14-letnia Wiktoria w wyniku wypadku straciła rękę. W ubiegłym tygodniu wybudzono ją ze śpiączki. Teraz przed nią długa rehabilitacja oraz leczenie. Sprawę cały czas bada prokuratura - wyjaśniane jest, czy była to próba samobójcza czy nieszczęśliwy wypadek.


Jeśli potrzebujesz pomocy bądź wsparcia psychologicznego, zadzwoń pod numer 800 70 2222. To Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym. Jeśli jesteś dzieckiem, najlepiej zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
83.94 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro