Reklama
Reklama

Polregio daje sporą podwyżkę swoim pracownikom. Ale ponad 1000 osób z dwóch województw nie dostanie dodatkowych pieniędzy

fot. Polregio
fot. Polregio

Dlaczego?

Jak informuje Polregio, w poniedziałek zarząd spółki podpisał porozumienie z przedstawicielami związków zawodowych, na mocy którego dojdzie do podwyżki wynagrodzenia pracowników. - Na jego podstawie zostanie wdrozona podwyzka wynagrodzenia w uposazeniu zasadniczym dla kazdego pracownika w wysokości 800 zł brutto - podaje przewoźnik.

Polregio generuje w tym roku rekordowe wyniki, a to daje wzrost przychodów w stosunku do planów. - Zarzad Polregio zaproponował Organizatorom, ze podwyzka wynagrodzen mogłaby byc pokryta z dodatkowych przychodów, zeby w jak najmniejszy sposób obciazyc budzety województw. Propozycja Zarzadu z jeden strony wychodziła naprzeciw oczekiwaniom Strony Społecznej a z drugiej strony wskazywała Organizatorom zródło, które nie obciaza budzetów samorzadów województw, poniewaz pochodzi z dodatkowych przychodów, które wcześniej nie były przewidziane. Zdecydowana wiekszośc Organizatorów zaakceptowała ten plan, ale niestety decyzja dwóch z nich (woj. warminsko-mazurskie i województwo zachodniopomorskie) Zarzad Spółki nie bedzie mógł rozliczyc w umowie dodatkowych kosztów zwiazanych ze wzrostem wynagrodzen. To oznacza, ze az 1042 osoby z dwóch Zakładów zostały wykluczone z akcji podwyzkowej - informuje Polregio.

- Ze wzgledu na odmowe dwóch Organizatorów Strona Społeczna jest uprawniona do przeprowadzenia bezterminowego strajku z zatrzymaniem pociagów włacznie. Porozumienie nie wyklucza odstapienia od strajku, gdyby doszło do zmiany decyzji Marszałków Województw.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro