Reklama

Włoch był zachwycony wizytą w Poznaniu. Nagrał uroczy film z Poznania na Instagramie. "Kozy wychodzą o 12:00 i 15:00. Wystarczy ominąć remonty"

fot. Andrea Petroni Travel Blogger/Instagram
fot. Andrea Petroni Travel Blogger/Instagram

Vloger Andrea Petroni opublikował na Instagramie podsumowanie pobytu.

Podróżnik zwiedził między innymi Ostrów Tumski, Park Cytadela, ścisłe centrum Poznania Stary Rynek oraz Farę. Był też w kilku restauracjach, między innymi w "Werandzie", "Bamberce", na Młyńskiej, czy w "Winestone".

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Wyraźnie najbardziej ze wszystkich przysmaków poznańskich przypadł mu do gustu rogal świętomarciński. Podczas spaceru po Parku Cytadela spotkał rudą wiewiórkę, którą zarejestrowało z bliska oko jego kamery.

Pomysł na miły weekend! Nawet niski koszt! Tylko 2 godziny lotu z Rzymu - tak opisuje Włoch podróż do Poznania - Mieszkaliśmy w hotelu Novotel. Walutą jest złoty, ceny niższe niż we Włoszech. Można sprawnie poruszać się pieszo. Na rynku wychodzą kozy o 12:00 i o 15:00. Rynek jest w toku prac, ale wystarczy ominąć remonty.

Potem włoski vloger przechodzi do oceniania poznańskiego przysmaku, czyli rogala świętomarcińskiego, który również pojawia się na jego krótkim filmie. Podróżnik potrafił z dokładnością wymienić każdy składnik rogala. Zajadał go ze smakiem.

Bardzo interesujące jest muzeum ziemniaków. Klika kroków od Katedry znajduje się Brama Poznania, która opowiada historię Ostrowa Tumskiego. Polecam to miejsce na miły weekend - podsumował vloger. Na Insta Story można zobaczyć obszerną galerię zdjęć wykonanych w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.35 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro