Reklama
Reklama

Dofinansowanie in vitro w województwie wielkopolskim - sprawdź szczegóły!

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców z województwa wielkopolskiego. Kilkadziesiąt gmin wspiera pary w drodze do rodzicielstwa poprzez dofinansowanie (aż do 5 tysięcy złotych) diagnostyki i leczenia w specjalistycznej klinice w Poznaniu.

Mieszkańcy Wielkopolski obecnie mogą skorzystać z dofinansowania na specjalistyczne badania i leczenie w ramach samorządowych programów wspierania płodności w klinice InviMed w Poznaniu. Niezmiernie cieszy fakt, iż tak wiele gmin z województwa chce pomóc parom zmagającym się z płodnością. Leczenia nie warto odwlekać - czas nie sprzyja płodności.

Kiedy należy się udać do kliniki leczenia niepłodności?

Gdy para bezskutecznie stara się o dziecko, zwykle najpierw kobieta szuka pomocy u swojego ginekologa. W pewnych sytuacjach lepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie od razu specjalistycznej kliniki leczenia niepłodności.

Para, która współżyją bez zabezpieczeń 2-3 razy w tygodniu powinna zajść w ciążę w ciągu 12 miesięcy. Jeśli po roku starań, ciąży wciąż nie ma trzeba poszukać przyczyny. Lepiej nie odkładać tego na później, bo z czasem, szczególnie w przypadku kobiet, szanse na ciążę stają się coraz mniejsze. - Wiek oraz niektóre choroby takie jak np. endometrioza wpływają na obniżenie ilości i jakości komórek jajowych - zwraca uwagę dr n. med. Łukasz Sroka, dyrektor medyczny klinik InviMed, specjalista ginekolog-położnik w InviMed Poznań. Dlatego pacjentki po 35. roku życia lub te chorujące na endometriozę, która negatywnie wpływa na płodność, powinny zgłosić się do lekarza już po 6 miesiącach bezskutecznych starań o ciążę , a panie po 40., które mają już niewiele czasu na realizację planów macierzyńskich, właściwie od razu - dodaje ginekolog

Na pierwszą wizytę w klinice leczenia niepłodności powinni przyjść obydwoje partnerzy. - Podstawowa diagnostyka zaburzeń płodności obejmuje w przypadku kobiet poza wywiadem lekarskim, badaniem ginekologicznym i USG badania hormonalne i monitoring cyklu, a w przypadku mężczyzn badanie nasienia - wyjaśnia dr Sroka. W razie potrzeby lekarz prowadzący zleca dodatkowe badania specjalistyczne takie jak histeroskopia czy laparoskopia. W klinice leczenia niepłodności wszystkie te badania można wykonać na miejscu, co pozwala oszczędzić czas, który w przypadku par zmagających się z niepłodnością bywa bardzo ważny. W klinice InviMed w Poznaniu oprócz ginekologów do dyspozycji pacjentów są także inni specjaliści pomocni w leczeniu niepłodności tacy jak urolog i androlog (zajmują się leczeniem niepłodności męskiej), immunolog, endokrynolog, genetyk, embriolog, a także diabetolog czy specjalista w zakresie leczenia otyłości.

Gdy badania ginekologiczne i badania nasienia nie wyjaśniają przyczyny problemów z zajściem w ciążę pomóc może konsultacja z immunologiem. - Nawet w 70 proc. przypadków niepłodności o niewyjaśnionej przyczynie znaczenie mogą mieć zaburzenia immunologiczne np. choroby autoimmunologiczne - mówi dr hab. n. med. Anna Olewicz, immunolog kliniczny w InviMed Poznań. Mogą na nie wskazywać m.in. bóle mięśniowo-stawowe, wypadanie włosów niereagujące na żadne suplementy diety, zmiany skórne oraz dolegliwości gastryczne takie jak np. biegunki czy zaparcia. Cechą charakterystyczną chorób autoimmunologicznych jest pojawienie się przeciwciał np. przeciwtarczycowych czy przeciwjądrowych, których obecność pociąga za sobą poważne zmiany hormonalne mogące utrudniać zajście w ciążę oraz jej donoszenie. Zaburzenia immunologiczne mogą się pojawić na każdym etapie życia i bywają przyczyną problemów z zajściem w ciążę także u par, które mają już dzieci. - U kobiet nierzadko ujawniają się po ciąży, która czasowo zmienia funkcjonowanie ich układu odpornościowego - zaznacza dr Olewicz. Właściwe leczenie zaburzeń immunologicznych przywraca równowagę hormonalną i zwiększa szanse na ciążę.

Programy dofinansowania in vitro

Mieszkańcy kilkudziesięciu gmin w Wielkopolsce, mieszkańcy Poznania oraz Gorzowa Wielkopolskiego mogą skorzystać z dofinansowania na specjalistyczne badania i leczenie niepłodności w ramach samorządowych programów, które realizuje klinika InviMed w Poznaniu.

Pary, które zgłoszą się do kliniki InviMed, spełnią określone warunki, mogą skorzystać z dofinansowania do procedury in vitro. Ostatnie wolne miejsca są dla:

- mieszkańców Poznania (szczegóły kwalifikacji),

- mieszkańców 33 gmin i jednego powiatu z województwa wielkopolskiego (Gminy Baranów, Gminy Czerniejewo, Gminy Czerwonak, Gminy Gostyń, Gminy Jastrowie, Gminy Kaczory, Gminy Kawęczyn, Gminy Kazimierz Biskupi, Gminy Kleczew, Miasta Koło, Gminy Komorniki, Gminy Kościan, Gminy Krotoszyn, Miasta Leszno, Gminy Lipka, Gminy Lipno, Gminy Mieścisko, Gminy Międzychód, Gminy Miłosław, Gminy Nekla, Gminy Nowe Skalmierzyce, Gminy Nowy Tomyśl, Gminy Przygodzice, Gminy Puszczykowo, Gminy Rakoniewice, Gminy Rawicz, Gminy Rokietnica, Gminy Skoki, Gminy Stęszew, Gminy Suchy Las, Gminy Trzcianka, Gminy Złotów, Miasta Złotów, Powiatu Gnieźnieńskiego) (dowiedz się więcej),

- mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego (więcej o programie).

Informacje, warunki udziału w programach samorządowych i formularz zgłoszeniowy na stronie: Dofinansowanie in vitro | Klinika InviMed

Zapraszamy InviMed w Poznaniu Klinika leczenia niepłodności Poznań (invimed.pl)


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
6.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro