Reklama

Podczas szkolenia znaleźli 59 niewybuchów w lesie

fot. Wielkopolska Policja
fot. Wielkopolska Policja

Policyjni pirotechnicy prowadzili działania w lasach gminy Opatówek.

Znaleźli tam niewybuchy z okresu II wojny światowej.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Instruktorami podczas tych ćwiczeń byli eksperci z Sekcji Minersko Pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji KWP Poznań - informuje Wielkopolska Policja.

Szkolenie obejmowało działania minersko-pirotechniczne z wykorzystaniem przenośnych urządzeń służących do wykrywania metali. Policjanci doskonalili umiejętności z zakresu prowadzenia przeszukania terenu, organizowania i prowadzenia ewakuacji osób, a także wykorzystania środków zabezpieczenia indywidualnego sprzętu technicznego do prowadzenia rozpoznania.

Znalezione niewybuchy to między innymi pociski artyleryjskie, mina przeciwpiechotna, granaty moździerzowe oraz zapalniki.

Wszystkie wydobyte niewypały zostały zabezpieczone przez Minerski Patrol Oczyszczania Terenu z Minerałów Niebezpiecznych Jednostki Wojskowej 1523 z Inowrocławia. Odnalezione niewybuchy trafiły do neutralizacji, podczas której zostaną zdetonowane - podaje Wielkopolska Policja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
7.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro