Reklama
Reklama

Rusza proces byłego burmistrza Murowanej Gośliny. Grozi mu 10 lat więzienia

fot. Dariusz U. / FB
fot. Dariusz U. / FB

Dariusz U. wciąż jest w areszcie.

Jak podaje Głos Wielkopolski, 26 września przed poznańskim sądem rejonowym rozpocznie się proces Dariusza U., byłego burmistrza Murowanej Gośliny. Na początku 2022 roku został zatrzymany i usłyszał zarzuty dotyczące m.in. korupcji, żądania łapówek jako warunku wykonania czynności urzędowych i niedopełnienia obowiązków służbowych. W czerwcu Prokuratura Krajowa podała, że U. zarzucono popełnienie 24 przestępstw.

- W tym m.in. o charakterze korupcyjnym polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją kwalifikowane z art. 228 § 3 kk, przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kwalifikowane z art. 231 § 2 kk oraz złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych w latach 2020 - 2022 w tym zatajenia w oświadczeniu za 2020 roku dochodów w wysokości 156 tysięcy złotych kwalifikowane z art. 233 § 1 i 6 kk. Czyny zarzucane oskarżonemu zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności - informowała PK.

W sierpniu na jaw wyszły kolejne okoliczności. Jest też drugi akt oskarżenia w sprawie mężczyzny. Jak ujawnił program "Śledczym okiem" na TVP INFO, w drugim akcie oskarżenia pojawiły się tylko dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy psychicznego znęcania się nad swoją byłą żoną - Ukrainką Iryną S. Mężczyźnie zarzuca się też, że przez okres dwóch lat dopuszczał się innych czynności seksualnych z 12-letnią córką kobiety. Para się rozwiodła, a do teraz trwa sądowa sprawa o alimenty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro