Reklama

Luboń: nowa Fundacja Pomocy Rodzinie

Część worków ze Swarzędzkiej
Część worków ze Swarzędzkiej

W Luboniu ruszyła nowa fundacja mająca na celu świadczyć pomoc wszystkim mieszkańcom aglomeracji poznańskiej i rozwiązywać ich problemu. Podstawa działania jest jednak aktywność samych mieszkańców, o którą często jest najtrudniej.

Powstała nowa fundacja działająca na rzecz mieszkańców aglomeracji poznańskiej. Trzy osoby wierzą, że mogą wspólnie rozwiązać największe problemy aglomeracji. Cele mają ambitne. Bo wśród tych problemów są myśliwce F-16 i wyrastające jak grzyby po deszczu słupy energetyczne w Kamionkach. Założyciele twierdzą jednak, że razem można więcej, dlatego namawiają wszystkich poznaniaków do aktywnego uczestnictwa w życiu miejskim.

Stowarzyszenie utworzyły trzy osoby. We wtorek, podczas pierwszego forum społecznego Lubonia i aglomeracji podjęły próbę dotarcia do lokalnej społeczności. Priorytetem w działalności fundacji, ma być pomoc w rozwiązywaniu problemów rodzinnych.

Podczas wtorkowego forum okazało się również, że Luboń i okolica potrzebują przede wszystkim aktywizacji. Zarówno dzieci jak i dorosłych. Fundacja liczy na to, że wspierać ją będą mieszkańcy aglomeracji - sponsorzy i wolontariusze. "Najwazniejsze, żeby ludzie wzięli sprawy w w swoje ręce - twierdzi Aleksandra Kosowicz, koordynator projektów - To tak niestety wygląda, że ludzie siedzą i narzekają na różne rzeczy. Pojawiają się nowe fundacje, które chcą coś robić, ale jeżeli nie będzie chęci ze strony innych osób, to różnych rzeczy nie uda nam się zrobić"

Siedziba fundacji mieści się w Luboniu, przy ulicy Warzywnej. Informacje o działaniach stowarzyszenia znaleźć można też pod adresem internetowym www.fundacjarodzinie.org.pl.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro