Reklama
Reklama

"Jeb** PiS" znowu na betonowym brzegu Warty w Poznaniu

fot. Szymon
fot. Szymon

O sprawie poinformował nas Czytelnik.

Obraźliwy napis pojawił się na wysokości KontenerART, ale po drugiej stronie rzeki. Zapytaliśmy Wody Polskie, jako zarządcę terenu, czy poinformowano już policję, a także policję, czy dostała takie zgłoszenie. Funkcjonariusze już nas poinformowali, że nie mają takiego zgłoszenia. - W tej sprawie nie otrzymaliśmy zgłoszenia. Jeśli jednak otrzymamy informacje dot. zniszczeń banerów, plakatów, czy innych ogłoszeń będziemy w każdej sprawie podejmować czynności i starać się ustalić sprawców tych zniszczeń zgodnie z procedurą komitetu wyborczego oraz przepisów prawa. W takich sytuacjach obowiązuje kodeks wykroczeń, który mówi, że sprawca może zostać ukarany grzywną nawet do 5 tys. złotych - wyjaśnia Marta Mróz z policji.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Przypomnijmy, że identyczny napis, także na betonowej opasce Warty, pojawił się w Poznaniu w 2019 roku. Wówczas policję powiadomiły właśnie Wody Polskie, a sprawa była prowadzona pod kątem popełnienia wykroczenia umieszczenia bezprawnego ogłoszenia. Grozi za to kara grzywny lub ograniczenia wolności. Wobec sprawcy można też orzec obowiązek przywrócenia infrastruktury do stanu poprzedniego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro