Reklama
Reklama

Zakończył się proces rekrutacyjny do szkół średnich

fot. Elżbieta Skowron

Zakończył się nabór do szkół średnich. Niezdecydowani, jeszcze tylko we wtorek, mogli przenieść papiery z jednej szkoły do innej. Do poniedziałku natomiast uczniowie muszą donieść świadectwa i oceny z testów.

We wtorek o godzinie 15.00 minął termin składania dokumentów do wybranych przez gimnazjalistów szkół. Do ostatniej chwili nie zabrakło uczniów, którzy zmienili zdanie co do swojej przyszłości. Specjaliści doradzają, że przy wyborze placówki, uczniowie powinni szukać dla siebie takiej szkoły średniej, która najlepiej odpowiada ich kwalifikacjom, a także myśleć o dalszej przyszłości. Dziś za dobrym wykształceniem nie zawsze idzie praca.

W ostatnim czasie szkoły prześcigały się w prezentowanej ofercie dla przyszłych uczniów. Zależy im bowiem przyciągnięciu uczniów, między innymi dlatego, że mamy niż demograficzny. A za każdym uczniem idą pieniądze. Roczna subwencja na ucznia liceum wynosi 5700 złotych, z czego 1200 złotych dopłaca miasto.

Do poznańskich szkół średnich dokumenty złożyło osiem i pół tysiąca gimnazjalistów. Do godziny 15.00 w poniedziałek mogą dostarczać pozostałe dokumenty. Szkoły wywieszą listy przyjętych 1 lipca o godzinie 9.00.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro