Reklama

Kradli drewno z lasu i... sprzedawali przez internet

fot. KPP Śrem
fot. KPP Śrem

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie.

W połowie września policjanci ze Śremu zostali powiadomieni o tym, że w okresie od 1 do 11 września, w lesie na terenie gminy Brodnica, ktoś dokonał wyrębu i kradzieży drzew akacji, powodując straty na kwotę około 20 000 złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, którzy szybko ustalili dwóch podejrzanych. "Okazali się nimi mieszkańcy powiatu kościańskiego, 38-latek, który został zatrzymany 19 września oraz jego 27-letni kompan, zatrzymany 20 września" - relacjonujepodinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy policji w Śremie.

"Mężczyźni usłyszeli zarzut i zostali przesłuchani. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że złodziejski duet, nie tylko w pierwszych dniach września, dokonał wyrębu i kradzieży drzew akacji. W sposób przemyślany i zorganizowany, mężczyźni działali już od marca tego roku. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy po kilka razy w każdym miesiącu, autem z przyczepką, przemieszczali się na teren lasu. Tam wycinali drzewa, które zawozili do warsztatu samochodowego, należącego do jednego z nich. Następnie skradziony towar był przycinany, odpowiednio pakowany i sprzedawany różnym klientom, którzy zgłaszali się, bowiem złodzieje dawali ogłoszenia na internetowym portalu" - dodaje.

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyznom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro