Reklama
Reklama

Ogromna awaria magistrali w Czapurach. Mamy więcej informacji

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Wszyscy mieszkańcy mają już wodę.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. O problemach informowali nas Czytelnicy nie tylko z podpoznańskich Czapur, ale też niemal z całego Poznania.

Od początku było wiadomo, że doszło do do awarii magistrali w Czapurach. Woda wylewająca się z ulicy Leśnej zalewała pobliskie ulice, posesje i domy. Na miejscu swoje działania prowadzili nie tylko przedstawiciele służb technicznych Aquanetu, ale też strażacy, którzy wypompowywali wodę z ulic i zabezpieczali teren. Jak dziś nam przekazują, działania trwały do godziny 3.

Prace Aquantu trwają cały czas. Dziś o awarii dowiadujemy się nieco więcej. Jak mówi nam Zofia Koszutska-Taciak, rzeczniczka spółki Aquanet powodem problemów była uszkodzona magistrala, która doprowadza wodę z Mosiny do Poznania. To rura o średnicy metra. "Spowodowało to spadki ciśnienia wody niemal w całym Poznaniu a na wyższych kondygnacjach nawet jej brak"- mówi rzeczniczka. "Około godziny 21 udało się wyłączyć odcinek magistrali, który uległ awarii. Woda została poprowadzona inaczej, dzięki temu jej dostawy zostały przywrócone do mieszkań" - dodaje. Jak przekazuje nie oznacza to końca prac.

Zalana ulica Poznańska jest już dziś przejezdna. Prace wciąż trwają i nie wiadomo, kiedy ostatecznie się zakończą. Będą prowadzone na ulicy Leśnej, przy Jagodowej, gdzie teren został wygrodzony. Służby Aquanet będą prowadzić roboty ziemne, by dotrzeć do rury, która uległa awarii. Mieszkańcy mogą być spokojni, bo zgodnie z zapowiedziami prowadzone działania nie spowodują wyłączeń wody.

Jak podkreśla Zofia Koszutska-Taciak osoby, które w wyniku awarii poniosły szkody mogą się zgłaszać do Aquanetu z wnioskiem o odszkodowanie. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej, ale też tradycyjnie - wysyłając pocztą lub zostawiając w siedzibie spółki.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro