Reklama

Ogromna awaria magistrali w Czapurach. Mieszkańcy Poznania nie mają wody

fot. ig: poznan_moment
fot. ig: poznan_moment

Zdaniem Aquanet problemy mogą występować do godzin nocnych.

O sytuacji od kilkunastu minut informują nas Czytelnicy. Problemy występują w różnych rejonach Poznania i nie tylko. "Ogromna awaria wodociągu w Czapurach" - pisze jedna z osób przysyłając nagranie zalanej ulicy. Jak przekazują przedstawiciele Rady Sołectwa Czapury - woda leje się z ulicy Leśnej zalewając też ulicę Poznańską. "Grunwald bez wody, okolice stadionu, Jeleniogórska, jakaś grubsza awaria" - czytamy w kolejnej wiadomości. "Starołęka bez wody, strona Aquanet się nie ładuje. Coś wiadomo?" - pisze Czytelniczka Kinga. Podobne informacje dostajemy z Jeżyc, Szczepankowa, czy ulicy Wilczej. Jak przekazują Czytelnicy numer alarmowy Aquanet i strona nie działają.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Aquanet w mediach społecznościowych potwierdza, że doszło do awarii. "Awaria magistrali: Czapury, ul. Leśna. Najprawdopodobniej do godzin nocnych mogą występować problemy z obniżonym ciśnieniem wody lub zanikiem wody na terenie Poznania" - czytamy.

Na miejscu są już strażacy. Woda wypompowywana jest również z pobliskich posesji i domów.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro