Reklama

Recydywista napadł na 12-latkę pod Poznaniem. Ukradł jej telefon

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Do zdarzenia doszło na ulicy Nowej w Komornikach.

W sobotę w godzinach popołudniowych 12-latka spacerująca po ulicy została zaczepiona przez nieznanego jej mężczyznę. - Szarpnął ją za rękę i zażądał oddania telefonu komórkowego. Gdy odmówiła, wyrwał jej sprzęt z ręki i uciekł - mówi Marta Mróz z poznańskiej policji.

Dziewczynka poprosiła o pomoc przypadkowo spotkaną osobę i powiadomiła rodziców o incydencie. - Na szczęście w trakcie tego zdarzenia dziecko nie odniosło żadnych obrażeń ciała - dodaje. Powiadomiono policjantów, którzy ruszyli na poszukiwania sprawcy. - W trakcie patrolowania ulic zauważyli podejrzanego. Został on rozpoznany, zatrzymany i trafił na komisariat. Po przeszukaniu jego odzieży policjanci odzyskali telefon, który chwilę wcześniej ukradł dziewczynce.

Szybko okazało się, że zatrzymany pod koniec lipca wyszedł z więzienia, gdzie przebywał za kradzieże z włamaniami. 25-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju o charakterze chuligańskim w warunkach recydywy, za co może trafić ponownie za kratki. Najbliższe 3 miesiące, decyzją sądu, spędzi w areszcie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro